NIM KUPISZ BIAŁEGO OWCZARKA

  • Vera Alpen Angel

    Vera Alpen Angel

Drogi czytelniku, obejrzałeś zdjęcia, zobaczyłeś białasa na wystawie lub pokazach, gdzieś, coś usłyszałeś, aż w końcu zadzwoniłeś do kilku hodowli, gdzie przekonywano Cię jak jest fajnie mieć BOS-a. Podjąłeś, więc decyzję, kupuje białego owczarka szwajcarskiego .......

Nim jednak przejdziesz do działu szczenięta, nim do nas zadzwonisz lub napiszesz, dokładnie przeczytaj Ty i Twoja Rodzina ......

Nasze szczenięta wychodząc z hodowli będą świetnie zsocjalizowane z ludźmi, dziećmi i innymi zwierzętami, będą otwarte na świat, ciekawskie, wszędobylskie, będą mieć nie spożytą energię, dużą chęć współpracy, prawidłowe popędy i nietuzinkową inteligencję.

Co to oznacza w praktyce ......

  1. Twoje szczenię, będzie sikać, niszczyć, piszczeć, szczekać, ganiać i gryźć twoje dzieci, zje twoje wyjściowe ubranie nie wspominając o butach. Twoje mieszkanie będzie wyglądać gorzej niż po tornadzie, a jeśli będziesz izolować szczeniak wyrośnie z niego skrajnie lękliwy agresor niebezpieczny dla otoczenia i Twojej rodziny. By ten obraz nie był prawdziwy, przez następne kilka miesięcy podporządkujesz swoje życie pod szczeniaka. Będziesz wychodzić co dwie godziny przez całą dobę nie zalezie od pogody. Będziesz poświęcać mu po 5 godzin dziennie w kilkunastu sesjach szkoląc i bawiąc się ze szczeniakiem. Twoje wypady .... będą służyć tylko socjalizacji szczeniaka. Zastanów się, czy masz na to wszystko czas i chęci ???

 

  1. Twoje szczenię będzie kosztować, jedzenie, zabawki, szczepienia, odrobaczanie, zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami, do tego koszt psiego przedszkola i wycieczek socjalizacyjnych, w sumie uzbiera się okrągła sumka nawet 400-500 zł miesięcznie. Zastanów się, czy stać Cię na takie wydatki ???

 

 

  1. Szczenię bardzo szybko rośnie. Już po kilku miesiącach z małej białej kulki wyrośnie spory młodzik, który będzie musiał mieć gdzie pobiegać. Z pewnością place zabaw, osiedlowe podwórka, czy ulica nie jest właściwym, ani bezpiecznym miejscem. Zastanów się, czy masz gdzie swobodnie wybiegać psa, czy będziesz mieć czas i chęci by co dzień zabrać psa do tego miejsca ???

 

  1. Szybciej niż się spodziewasz przyjdzie czas wakacji, nie każdy ośrodek przyjmie Ciebie wraz z dużym psem, rodzina nie zawsze zechce się zaopiekować Twoim pupilem, a w pobliżu może nie być dobrego hotelu dla psów. Czy jesteś gotów zrezygnować z wymarzonego odpoczynku dla dobra Twojego psa ??

 

 

  1. Twój pies będzie potrzebował pracy i kontaktu z Tobą. Oznacza to, że niezależnie od pogody i temperatury, przez następne 10 lat Twój pies  będzie potrzebować minimum 2 godzin w ciągu, które poświęcisz tylko jemu każdego dnia. Będziesz się z nim bawić i pracować, co oznacza ubranie wypaplane błotem po czubek głowy, połamane paznokcie i odciski na rękach od gryzaka, siniaki i urazy. Czy lubisz aktywnie spędzać czas na łonie przyrody, czy starczy Ci motywacji, chęci i sił by sprostać takiemu wyzwaniu ?? Czy godzisz się z tym, by twój pies był przy tobie, akceptując, iż nie nadaje się do kojca ??

 

  1. Pies zmieni Twoje mieszkanie z czystego wychuchanego gniazdka w budę pełną sierści i piasku. Dosłownie wszędzie, w jedzeniu, w łóżku, na wyjściowym garniturze znajdziesz białe kudły. Dotąd śliczne dywany, będą ciągle brudne i napchane piaskiem, a tapicerki jeśli nie są ze skaju lub skóry będą zawsze w kolorze białym. Czy jesteś w stanie to zaakceptować ?? Czy nie przeszkadza Ci konieczność ciągłego sprzątania i fakt, iż mimo to zawsze gdzieś znajdzie się jakiś kłak ???

 

Jeśli wymienione punkty nie zniechęciły Cię, jeśli dokładnie je przemyślałeś i nadal chcesz BOS-a, to oznacza, iż jest to pies dla Ciebie. Odnajdziesz w nim najlepszego przyjaciela, kompana zabaw Twoich dzieci, stróża twojego dobytku, który stanie się dobrym duchem Twojego domu. Ten wyjątkowy pies będzie przy Tobie gdy wszyscy inni Cię opuszczą, zliże z twej twarzy łzy, podzieli z Tobą radość i okaże wyrozumiałość gdy nikt inny nie będzie jej mieć. Zawsze gotowy będzie spał u twych stóp, czekając na najmniejszy twój gest, by zawsze podążać razem z Tobą, gdziekolwiek los poprowadzi Cię.

 

 

Script logo