Hodowla

 • Im Blue Rosa Alpen Angel

  Im Blue Rosa Alpen Angel

 • Victory Vivienne Alpen Angel

  Victory Vivienne Alpen Angel

 • Elegant Queeni Alpen Angel

  Elegant Queeni Alpen Angel

 • VICTORY VANILLA of Alpen Angel

  VICTORY VANILLA of Alpen Angel

 • Nazir Warior of Alpen Angel

  Nazir Warior of Alpen Angel

 • Fire Star of Alpen Angel

  Fire Star of Alpen Angel

 • Skywalker Alpen Angel

  Skywalker Alpen Angel

Moje białe owczarki szwajcarskie były i są dla mnie przyjaciółmi, partnerami, z którymi dzielę życie.

Praca z psami daje mi satysfakcję i pozwala odpocząć od świata.

Zdobywane czempionaty, tytuły Zwycięzcy Polski w obedience, doskonałe zdrowie moich dziewczyn i sporo lat nauki, dały podstawy, by zacząć tworzyć Hodowlę Alpen Angel.

Każdy kto jest hodowcą, powinien dokładnie wiedzieć co chce osiągnąć, dla czego jego suka ma mieć potomstwo, jaki materiał genetyczny za sobą niesie i co może wnieść do populacji. Rozmnażaniu pieska bo jest taki ładny i kochany – mówię zdecydowane NIE!

Hodowla stała się wspaniałą przygodą, ale popartą bardzo dokładnym doborem hodowlanym, odchowem szczeniąt na najwyższym poziomie, wiedzą i miłością.

Moim celem jest oddawanie w ręce nabywców psów z doskonałą psychiką, zdrowiem i urodą.

Wszystkie szczenięta z mojej hodowli cechują się:

-  doskonałą psychiką, pozwala im to na bycie cudownymi psami rodzinnymi i utalentowanymi sportowcami, co potwierdzają zdane egzaminy PT, BH , testy psów pasterskich, testy charakteru, Mistrzostwo i Vice Mistrzostwo Polski w obedience

- urodą dzięki której 1/3 szczeniąt z naszej Hodowli to czempiony, Zw. Klubu, Zw. Polski, Zdobywcy nominacji na najbardziej prestiżową wystawę świata Cruft.

- zdrowiem dzięki czemu nasze psy są wolne od chorób genetycznych.

Jeśli szukasz psa z którym chcesz po startować w zawodach, wspaniałego kompana dla ciebie i twojej rodziny to dobrze trafiłeś :)

Kryje tylko najlepszymi reproduktorami, dbam o to, by były to psy piękne, zdrowe ze świetną psychiką – nie wystarczą mi jednak zapewnienia, że piesek jest miły, grzeczny i kochany. Sądzę, iż komuś, kto kupuje kompana na następne kilkanaście lat, też nie powinno wystarczyć twierdzenie, że tatuś szczeniąt ma cudowny charakter, bo cierpliwie znosił głaskanie przez dziecko. Albo, że na pewno jest zdrowy bo ładnie wygląda.

Urodę reproduktora muszą potwierdzić oceny z wystaw – ja osobiście oglądam psy, które biorę pod uwagę do krycia, by sprawdzić, czy reprezentowany przez psa typ pasuje do naszej suki

Charakter muszą potwierdzać zdane testy psychiczne i/lub wyszkolenie na poziomie IPO lub SchH, mile są widziane aktywne starty w sporcie.

Zdrowie muszą potwierdzać minimum badania: HD ; ED ; MDR1 ; DM

Nasze szczenięta są odchowywane w domu, w pełni uczestnicząc w codziennym życiu rodzinnym, dbamy jednak o to by nie przesadzić. W pierwszych dwóch tygodniach życia, zapewniamy szczeniętom czułą opiekę, codziennie dotykane, oglądane, masowane i troskliwie pielęgnowane przez psią mamę, mają jednocześnie zapewniony spokój. Wszelkie bodźce pobudzające rozwój, ale jednocześnie wprowadzające stres, są wprowadzane zgodnie z metodą wczesnej stymulacji neurologicznej, co pozwala nam ściśle kontrolować intensywność i długość stresu. Nie dopuszczamy, by sytuacje stresujące szczenię, np. upadek z legowiska, wyjście na zimną podłogę, niedelikatne ręce małego dziecka mogły się zdarzyć bez dokładnej kontroli. Dopiero gdy szczenięta w pełni otworzą oczy i uszy, a ich układ nerwowy będzie dostosowany do większej samodzielności, zaczynamy wprowadzać proces socjalizacji. To jest doskonały czas, by nasze maluszki zaczęły poznawać, życie rodzinne, dźwięki i zapachy. Pod nadzorem zawierają bliższą znajomość z dziećmi, dotąd nie znanymi dorosłymi i czterołapymi mieszkańcami domu, którzy do tej pory nie mieli dostępu do kojca, by zapewnić spokój psiej rodzinie. Po skończeniu 4 tygodni życia, światopogląd naszych maluszków ulega znacznemu poszerzeniu. A to wszystko dzięki wyprawie na wieś z mieszkania w bloku. Specjalnie dostosowany wybieg, pozwala szczeniętom na pokonywanie malutkich przeszkód, poznawanie różnych przedmiotów, wody, powierzchni. Już w tym wieku zaczynają uczyć się jazdy samochodem, podróżując miedzy domem a miejskim mieszkaniem, wychodzą na spacery na rękach, poznając miejski gwar. A do naszego domu, zaczynają przyjeżdżać przyszli właściciele szczeniąt. Dzięki temu, jeszcze w rodzinnym gnieździe powstaje więź, między człowiekiem a psem, która później znacznie ułatwi aklimatyzację szczenięcia w przyszłym domu. Takie odwiedziny są również doskonałą metodą socjalizacji.

W naszej hodowli dbamy o doskonałą opiekę weterynaryjną, jeszcze przed kryciem, psia mama jest przebadana i odrobaczona by być pewnym, iż jej forma pozwala na bezpieczny przebieg ciąży, poród i odchowanie szczeniąt. Regularna kontrola weterynaryjna, oraz USG pozwala nam śledzić przebieg ciąży, w czasie porodu, zawsze jest obecna zaprzyjaźniona pani doktor. By przyszła mama się nie stresowała, ilość osób obecnych przy porodzie ograniczam do minimum, tylko ja i doskonale znana i lubiana doktorka. Od momentu urodzin psia rodzina jest regularnie odwiedzana przez lekarza, wspólnie ustalamy cykl odrobaczeń i szczepień, tak by zapewnić szczeniętom jak najlepszą ochronę.

Musisz też wiedzieć, iż może się tak zdarzyć, iż twój psiak będzie w przyszłości miał brak w uzębieniu, czy nie zejdzie mu jąderko, a takie wady eliminują go z wystaw.

Od wieku 8 tygodni nasze dzieciaki zaczynają wyruszać do swoich nowych domów, zaopatrzone w metrykę, książeczkę zdrowia oraz wyprawkę. A ja pozostaje do dyspozycji szczęśliwych nabywców 24h na dobę, rozumiejąc ile pytań i wątpliwości powstanie w pierwszych tygodniach wspólnego życia

 

Galeria - kliknij tutaj

Script logo